Jövőre az ideinél kiszámíthatóbb feltételek között gazdálkodhatnak a költségvetési szervek és az önkormányzatok.
Önkormányzati pénzügyek
Vádat emeltek a korábbi újszentiváni polgármester ellen, aki négy társával egy munkásszálló építése során több mint 200 millió forint kárt okozott az állami költségvetésnek.
A fővárosi önkormányzat számláján jelenleg „mínusz 1,1 milliárd forint van”, ez azt jelenti, hogy Budapest folyószámlahitelből működik.
A megrendelt, kifizetett informatikai rendszer nem működött, ezért tizenhárom elszigetelten működő szoftvert kellett az új vezetésnek egy teljesen újra cserélnie a Pécsi Vagyonhasznosítónál – mondta a cég új gazdasági vezetője a hűtlen kezeléssel vádolt, korábbi vezérigazgató ellen indított per tárgyalásán a Pécsi Járásbíróságon. A vád szerint hasztalan szoftvereket és értéktelen kommunikációs stratégiákat vásárolt a pécsi önkormányzati cég, de az érintett vállalkozások tagadják ezt.
Tiszteletlen, elszomorító és felháborító – ezekkel a szavakkal minősítette Szita Károly Ursula von der Leyen válaszlevelét, amelyben az Európai Bizottság elnöke felelt a Megyei Jogú Városok Szövetsége elnökének még tavaly ősszel elküldött kéréseire.
„Rengeteget spóroltunk, mégis többet fizetünk – és még támogatást sem kaptunk. Röviden így foglalhatnám össze a főváros helyzetét az energiakrízissel kapcsolatban" – írja Facebookon Karácsony Gergely.
Hatvanegy ingatlant dobnak piacra.
A más ellátásra nem jogosult gyermekek étkeztetési díjtámogatásának, valamint a nyugdíjasok rezsiköltség-támogatásának bevezetéséről döntött Nyíregyháza közgyűlése.
Az önkormányzatok semmilyen kártérítést nem kapnak az átadott épületekért – tette világossá a kormány.
Mintegy 47,5 milliárd forintos főösszeggel elfogadta Miskolc 2023-as költségvetését a város közgyűlése. Szopkó Tibor alpolgármester szerint legalább 30 milliárd forinttal többet tudna felhasználni a város, tehát „minden forint mellől majdnem egy újabb forint hiányzik”.
2027-ig csaknem 95 milliárd forint érkezhet Békés vármegyei beruházásokra az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretéből - közölte Békés Vármegye Önkormányzata pénteken közleményben az MTI-vel.
Csaknem 150 millió forintból újul meg a Gyomaendrőd-Csárdaszállás-Hunya Kistérségi Óvoda és Bölcsőde egyik intézménye – közölte Toldi Balázs, Gyomaendrőd polgármestere.
Bizonyos településeken egyik napról a másikra működésképtelenné válhatnak az önkormányzati tulajdonú helyiségeket bérlő cégek az áramszámlák miatt, miközben az elektromosenergia-árak folyamatosan mennek lefelé.
A Korrupciókutató Központ Budapest (CRCB) újabb összesítéseket tett közzé a magyarországi közbeszerzési eljárások adataiból. Az összes vizsgált közbeszerzés adatára mutató link, mind a 294 106 darab szintén letölthető mostantól a CRCB oldaláról.
A rezsiköltségek emelkedése, az üzemanyagok drágulása és a rekordmagas infláció a közétkeztetésbe is begyűrűzött. Csoda is lenne, ha például a tésztafélék 70 százalékos drágulása nem jelent volna meg az iskolai, óvodai menzák díjszabásában, de említhetnénk a tejtermékeket és a pékárukat is, amelyek szintén jelentősen többe kerülnek ma, mint egy-másfél éve. És akkor a közétkeztetésben dolgozók béréről még nem is beszéltünk.
Az eddiginél sokkal decentralizáltabb fejlesztéspolitika megvalósítása a cél az európai uniós források tervezésére és felhasználására a 2027-ig tartó időszakban – ígéri Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter.
Kevesebb terhet róhatnak a távhőszolgáltatók az önkormányzati cégekre, miután az Energiaügyi Minisztérium meghallgatta az önkormányzati szövetségek kérését.
Az önkormányzatok a kormányzati elvonásokra hivatkoznak. Bár Budakalászon és a XVIII. kerületben is azt állítják, gondos előkészítés után vezették be az új adókat, egyelőre kérdéses, hogy megfelelőek-e az ezekről szóló helyi rendeletek. Mindkét ügyben vizsgálat is indult.