2024. júl. 27. Szombat

Új autóipari beruházást jelentettek be Magyarországon

A BC GEN Hungary Kft. dél-koreai tulajdonosi hátterű autóipari beszállító vállalat új, mintegy 21 milliárd forint értékű beruházása négyszáz újabb munkahelyet hoz létre Salgótarjánban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten.

Forró a helyzet a Volánnál

Ha nem változik a helyzet hosszútávon, akkor nem kizárt, hogy részleges munkabeszüntetést helyez kilátásba a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ), miután a szervezet az utóbbi időben több vidéki helyről is olyan bejelentéseket kapott, hogy a Volán nem tudja biztosítani a védőitalt a dolgozói számára, de számos helyen is problémák akadtak már a klímaberendezések működősével is.

Ismét eredménytelen a közbeszerzési eljárás

Eredménytelenül zárult a Tabánnál álló Rác fürdő felújítására kiírt meghívásos közbeszerzési eljárás, vélhetően azért, mert a jelentkezők túl magas árat ajánlottak. Nem volt sikeresebb a fürdő mellett álló hotel eladására, bérbeadására kiírt tender sem, egyetlen ajánlat sem érkezett – tudta meg a Népszava.

Négy év küzdelem után elbontották a hírhedt városrészt

A szórakozóhelyekből és boltokból álló turistalátványosság 30 éve idegennek érződik a Balaton-parti városban, azonban négy év küzdelem után az önkormányzatnak sikerült elbontania a „Sun Cityt”. A város önkormányzata 2020 óta ügyködik azon, hogy elbontsák ezt a városnegyedet.