Több mint ötvenhét kilométernyi mellékút újul meg huszonhét útszakaszon a Dél-Dunántúlon a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretében.
Fejlesztések
A Magyar falu program fejlesztéseinek célja, hogy a beruházások nyomán növekedjen az életszínvonal és a népességszám is a falvakban.
A vízügyek területén áthelyeződik a hangsúly a vízkészletekkel való gazdálkodásra a kárelhárításról és -megelőzésről; utóbbiban jelentős eredményt ért el az ágazat, amely 450 milliárdot fordított az elmúlt években a védművek megerősítésére.
A kormány az elmúlt tíz évben több mint ezermilliárd forintot fordított víziközmű-fejlesztésre az ország egész területén.
A településrendezési eszközök módosításával támogatja a békéscsabai önkormányzat a Hirschmann és a Mondi nemzetközi vállalat helyi telephelyein történő kisebb fejlesztéseket. Erről döntött soron kívüli ülésén a közgyűlés.
A kormány beruházásösztönzési stratégiájának fókuszában most a délnyugat-magyarországi térség áll, a cél elősegíteni a régióbeli vármegyék iparának gyors fejlődését – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Az MVM személyre szabott energetikai tanácsadással, naprakész tanúsítói csapattal segíti az Otthonfelújítási Programban pályázni vágyókat.
Tízmilliárd forintból folytatódik országszerte a mellékutak állapotának javítása – közölte a Miniszterelnökség.
A kormány a Magyar falu programban több mint ezermilliárd forintot fordított kistelepülési infrastruktúrafejlesztésre.
Karácsony Gergely főpolgármester az Európai Bizottság kohéziós politikáért és reformokért felelős biztosával, Elisa Ferreirával tartott sajtótájékoztatót a Városházán.
Kormányzati támogatással újul meg Szolnok víziközmű-hálózata – közölte a városba látogató energiaügyi miniszter pénteken.
A tégla- és tetőcserépgyártással is foglalkozó Wienerberger tizenkétmilliárd forintból építi fel új betoncserépgyárát, a cég első ilyen üzemét az országban.
Több mint 400 milliárd forintból épül fel a Marina City, a főváros új, Duna-parti városnegyede, amelyet a Futureal-csoporthoz tartozó Cordia fejleszt.
A Dél-Dunántúl komplex fejlesztési program célja, hogy csökkentse az országban az észak–déli fejlettségi különbséget.
Több mint ezer kistelepülés nyert támogatást a legutóbbi pályázaton épületfelújításra, óvodák, bölcsődék, orvosi rendelők korszerűsítésére.
A területfejlesztés nem pártpolitikai kérdés – jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter Szegeden, országjárásának Csongrád-Csanád vármegyei állomásán.
A Keszthelynek elkülönített TOP Plusz pályázati forrásból 8,7 milliárd forintból valósulhatnak meg fejlesztések a közeljövőben.
A hét Fejér vármegyei település ivóvízellátó rendszerét érintő beruházás 13,232 milliárd forint európai uniós és hazai forrásból valósul meg.