Többségbe akar kerülni az NHSZ Szolnokban a Mohu Györfi Mihály szerint, ezért minden eszközt bevet a hulladékkoncesszió nyertese. A cél az lehet, hogy a Mohu az egész országban kiszorítsa a jellemzően önkormányzati tulajdonban lévő szereplőket, hogy a saját céghálója uralja a szektort.
Kiemelt témák
„Itt áll Érd városa 2020 óta kifosztva: hat év alatt több milliárdot vettek ki 75 ezer érdi ember zsebéből. A 3200 magyar település negyede került csődközelbe” – állította szembe a valóságot az Orbán-kormány luxizásával Csőzik László.
Szerdán késő este megjelent a Magyar Közlöny idei 46. száma, amelyben 62 oldalon keresztül részletezik, hogy a kormány mely tagjai milyen feladat- és hatáskörökkel rendelkeznek majd.
Az új önkormányzati rendszer legkorábban 2028-tól vezethető be. A szolidaritási hozzájárulás az iparűzési adó 30 százaléka legyen – a többi között ezt tartalmazza Schmidt Jenő volt TÖOSZ-elnök, jelenlegi egyetemi campusigazgató önkormányzati reformjavaslata.
Megtartaná, ami működik, felülvizsgálná azt, ami nem – Lőrincz Viktória a vidék- és településfejlesztési bizottság keddi ülésén elmondta, milyen tapasztalatokkal és elképzelésekkel kezdené miniszteri munkáját. Kitért a szolidaritási hozzájárulásra és a fővárosra is.
Az Alteo Circular Kft. (az Éltex Kft. utódja) a Samsung gödi gyárának területén lévő telephelyén 2021 óta rendelkezik hulladékgyűjtési és -előkezelési engedéllyel, ez azonban 2026 január elején lejárt. Új engedélyt viszont csak két hónap „szünet” után és csupán gyűjtésre adott ki a kormányhivatal; az akkuhulladékok előkezeléséhez pedig környezetvédelmi engedélyt írt elő, és 105 napos eljárást indított.
Az Alkotmánybíróság (Ab) alaptörvény-ellenesség miatt megsemmisítette az önkormányzati szolidaritási hozzájárulásról szóló kormányrendelet egyes rendelkezéseit.
Az eddig ismert nagy nevek mellett egy kevésbé ismert tiszás politikus is miniszter lesz a hamarosan felálló Tisza-kormányban. Magyar Péter szerdán jelentette be, hogy a Tisza kaposvári országgyűlési képviselője, Lőrincz Viktória lesz a terület- és vidékfejlesztési miniszter.
60 nappal elhalasztotta Budapest áprilisi inkasszóját az Államkincstár.
Az új hatalomnak szembe kell néznie a kormányzási struktúra alapvető kérdéseivel, amelyek között kiemelt helyet foglal el az önkormányzatok ügye.
A polgármester, aki csaknem 32 éve áll az egyik legnagyobb lélekszámú fővárosi kerület élén, azt szeretné, hogy az ország új vezetői külön kezeljék Budapestet.
Karácsony Gergely és közel száz polgármester új szakmai programot dolgoz ki május elejére. Céljuk az önkormányzatiság helyreállítása és a Tisza-kormánnyal való szoros együttműködés.
A Gondoskodó Közösségek (Caring Communities) projekt záróeseményeként 2026. április 21-én kerül megrendezésre a Duna Régió Szociális Innovációs Csúcstalálkozó, amely a gondoskodási innováció jövőjének formálására fókuszál. A rendezvény több mint két és fél éves közös munka fontos mérföldköve: alkalmat teremt az eredmények bemutatására, a tapasztalatok megosztására, valamint a jövőbeli együttműködések megalapozására.
Csőzik szerint az méltányos lenne, ha az új kormány lemondana az összeg egy részéről, akár már az idén 100-200 milliárd forintról, különben a szegényebb városok, köztük Érd is csak vegetálni fognak.
Szolnok kilép a Megyei Jogú Városok Szövetségéből, ha az elnök nem mond le azonnal.
Szolnok behúzta a féket, nem fizetik be a szolidaritási hozzájárulást az új kormány megalakulásáig.
Hogyan lettek „élet-halál urai” a fideszes képviselők a területfejlesztésben? - ezzel a címmel jelent meg egy írás a G7-en.
Karácsony Gergely: Elsöprő többség támogatja az önkormányzatok jogainak, feladatainak, forrásainak visszaadását.
