arviz3Újabb vis maior támogatásokat osztott ki a Belügyminisztérium, Pintér Sándor tárcavezető döntése értelmében ezúttal 61 település összesen több mint 627 millió forintot kapott – tájékoztatott a Kormány.hu.

A legnagyobb, csaknem 50 millió forintos összeget a Pest megyei Gyömrő kapta útfelújításra. Hauser Antal, az önkormányzat kommunikációs referense a Magyar Időkkel közölte: 7-8 beadott pályázatuk is van, és csak ma tudja megmondani, hogy pontosan melyik beadványuk alapján kaptak támogatást. Annyi azonban bizonyos, hogy a településen nyáron heves esőzések voltak, és akkor több út sérült meg, a csapadék helyenként az útalapot is elmosta.

Szintén nagyobb összegű támogatást ítélt oda a Belügyminiszter két Komárom-Esztergom megyei településnek: Piliscsév csaknem 45 millió forintot, míg Mogyorósbánya több mint 41,2 millió forintot kapott. Utóbbi község jegyzője, Dérné Varga Katalin arról számolt be lapunknak, hogy a támogatásból utakat és vízelvezető árkokat tesznek rendbe.

Mogyorósbánya három pályázatot adott be vis maior támogatásra. Egy hegyek közötti kis faluról van szó, és amikor heves esőzések vannak, akkor a csapadék kárt tesz az infrastruktúrában. Most is ez történt – tette hozzá a jegyző.

A legkisebb összegű vis maior támogatást Magyaregregy (125 ezer forint) és Kárász (183 ezer forint) kapta.

Idén a belügyminiszter tizenegyszer döntött vis maior támogatásokról, az érintett önkormányzatoknak összesen 5 milliárd 750 millió forintot ítéltek oda.