kolt1Csaknem 780 millió forint vis maior támogatást kap 38 önkormányzat – erről döntött a napokban Pintér Sándor belügyminiszter.

A Kormány.hu oldalon közzétett tájékoztatás szerint a legnagyobb segítséget Esztergomnak ítélte oda a tárcavezető, a város négy tételben összesen 125,9 millió forint támogatásban részesül. Romanek Etelka, a település polgármestere a Magyar Időknek elmondta: áprilisban és májusban is nagyon komoly felhőszakadás volt Esztergomban.

Több helyen utak, járdák és csatornák mentek tönkre. – A helyre­állítási munkálatokra több pályázatot is beadtunk, a most elnyert 125,9 millió forintból a károk jelentős részét orvosolni tudjuk – tette hozzá.

Szintén nagy összegű, több mint 100 millió forint vis maior támogatást kap Budakeszi önkormányzata is. Páczi Erzsébet, a 3. egyéni önkormányzati választókerület képviselője a Magyar Időknek arról számolt be, hogy a pénzt a Kert utca rendbetéte­lére nyerték el. – Ez egy olyan utca, ahol évtizedekre visszamenőleg időszakosan rétegvíz jelent meg az egyik ingatlannál, és az út mellett folyt, ám a kisebb-nagyobb gondokat a lakosok rendre megoldották.

Lehetséges azonban, hogy a csatornázásnál megbolygatták a területet, ezért négy-öt ponton forrás tört fel az út közepén, amelyek patakká álltak össze. Aztán januárban, a tartós hidegben a víz lefagyott, és 10-15 centiméter vastag jégpáncél keletkezett az úton, amit fel kellett verni – ismertette a képviselő.