penzcsSorra jelentik be az önkormányzatok, mekkora kormányzati támogatást kapnak - az év utolsó napjaiban egymás után álltak ki a polgármesterek sajtótájékoztatóra a támogatás hírével – írja a Világgazdaság.

Az MTI tudósításai szerint a legnagyobb győztes eddig Szombathely: három fejlesztési területre 8,7 milliárd forint kormányzati támogatást kap a város - jelentette be sajtótájékoztatón Hende Csaba honvédelmi miniszter, a város országgyűlési képviselője.

A fejlesztési és a működési kiadások biztosítására Zalaegerszeg 800 millió forint, Nagykanizsa pedig 500 millió forint támogatást kapott a kormánytól, a következő években pedig mintegy 400 millió forint támogatásban részesül Lenti önkormányzata.

Több mint 730 millió forint kormányzati támogatáshoz jut Várpalota, Ősi, Alsóörs és Litér település önkormányzata - közölte a Veszprém megyei 2-es választókerület fideszes országgyűlési képviselője is.

Egymilliárd forint kormányzati támogatást kapott a nyíregyházi önkormányzat egy a tulajdonában lévő cég által kibocsátott devizakötvény összegének és kamatainak visszafizetéséhez - jelentette be a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhely polgármestere.

Sopron hétszázmillió forint kormányzati támogatást kapott, a pénzt a jövő évi fejlesztésekre, illetve az önkormányzat feladatainak ellátására fordítják - jelentette be a város polgármestere.