trezorEgy alapot hoztak létre önkormányzati szövetségek a 67 bajba került önkormányzat számára – írja a Világgazdaság.

Három önkormányzati szövetség pénzt gyűjt a Buda-Cash-ügybenkárosult települések számára. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, a Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetsége, valamint Magyar Faluszövetség közös felhívással fordult az önkormányzati szférához, mivel a Buda-Cash Brókerház megszűnése miatt67 önkormányzat bankszámláját befagyasztották.

Ezek az önkormányzatok nem szabálytalan gazdálkodásuk miatt, hanem önhibájukon kívül kerültek szorult helyzetbe - írták a szövetségek. A többi települést arra kérik, hogy az anyagi lehetőségeinek figyelembevételével járuljanak hozzá egy közös szolidaritási alaphoz. A beérkezett támogatások érintett önkormányzatok közötti szétosztását az akcióban résztvevő országos önkormányzati szövetségek képviselőiből álló bizottság dönti el.