penzkonzEgy kivételével mind az 1018 adósságkonszolidációban részt nem vett helyhatóság határidőre rögzítette fejlesztési támogatási kérelmét, hogy mennyi pénzt kapnak, arról a belügyminiszter március 24-ig dönt - írja a Magyar Nemzet.

Tállai András önkormányzati államtitkár február elején ismertette azt a kormánydöntést, amely szerint négy év alatt, egyenlő részletekben, összesen 50 milliárd forint támogatást ad az állam az adósságkonszolidációban részt nem vett 1176 településnek - emlékeztet a lap. Első körben - még az idén tavasszal - a kétezres lélekszám alatti települések részesülnek támogatásban, a rájuk eső összeg felét kapják meg. Ez az intézkedés most 1018 önkormányzatot érint; a konszolidációban részt nem vett önkormányzatok 87 százaléka tartozik ide.