horvath margit aszNagymértékben javulhat az önkormányzati tulajdonban lévő hulladékgazdálkodási és távhőszolgáltató cégek szabályozottsága az elvégzett számvevőszéki vizsgálat nyomán. Az első eredmények már látszanak.

Kezdenek már beérkezni az Állami Számvevőszékhez az intézkedési tervek, amelyeket előírt az ellenőrzött vállalatoknak, és ezekből az látszik, hogy hasznosítani tudják majd a megállapításokat – mondta Horváth Margit, a számvevőszék felügyeleti vezetője az M1 aktuális csatornán hétfőn.

A legtöbb hiányosságot a szabályozási környezettel összefüggésben tárták fel a vizsgálatok. A felügyeleti vezető szerint, ha ezen a területen sikerül rendet tenni, és az érintett cégek megfelelnek az alapvető szabályozottsági feltételeknek, akkor átlátható lesz a működésük és a díjak szerkezete is.

Az Állami Számvevőszék 36 önkormányzati hulladékgazdálkodási, illetve távhőszolgáltató céget ellenőrzött a közelmúltban, és összesen 123 javaslatot tett, egyebek közt a gazdálkodás szabályszerűségének helyreállítására, a szabályozottság javítására és a helytelen vagy hibás gazdálkodási gyakorlatra vonatkozóan.