partfalTöbb mint 342 millió forint vis maior támogatás odaítéléséről döntött a közelmúltban Pintér Sándor belügyminiszter, ezzel 21 önkormányzat kap központi segítséget – tájékoztatott a Kormány.hu.

A közölt összesítés szerint a legnagyobb összegű támogatást, csaknem 60 millió forintot három részletben a Győr-Moson-Sopron megyei Écsnek ítélték oda, emellett a Fejér megyei Vajta 41,659 millió forint, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Ároktő pedig csaknem 35 millió forint központi segítségben részesült. Mondovics László, Écs polgármestere a Magyar Időknek elmondta: a nagyobb esőzések komoly károkat okoztak a településen, és ezeket hozzák helyre a vis maior támogatásokból.

– Több helyen leomlott a partfal, amit a csapadék alámosott, de a felhőszakadások, a nagyobb esőzések a föld- és a murvás utakat is tönkreteszik, ilyenkor komolyabb vízmosások keletkeznek.

Ezek a gondok főként két területet érintenek – fogalmazott Mondovics László. A polgármester hangsúlyozta, hogy az elnyert támogatások segítségével most megtámasztják, megerősítik a sérült partfalakat, emellett az érintett útszakaszokat szilárdabb burkolattal látják el.

Emlékezetes, a belügyi tárca vezetője idén, ezt megelőzően eddig összesen háromszor ítélt oda vis maior támogatásokat, aminek köszönhe­tően összesen csaknem 750 millió forint segítséget kaptak az államtól a bajba jutott települési önkormányzatok.