kozceluAz önkormányzatok és állami cégek az szeptember eleje és november vége között 3600 darab eljárást írtak ki - derül ki a kozbeszerzes-online.hu 2016-os adataiból.

A 3600 kiírt pályázat közül összefoglaló tájékoztató 880 darab volt, több mint 1700 uniós közbeszerzési tender és közel 1000 egyéb forrásból begyűjtött pályázat jelent meg.

A pályázatok különböző beadási határidőkkel hirdették meg. Míg az uniós tenderek 1-2 hónap határidővel rendelkeznek, az összefoglaló tájékoztatókra az érdeklődés jelzésének határideje 5 nap. Ebben az esetben, egyszerűen jelezni kell a pályázattal kapcsolatos érdeklődést a pályázatban feltüntetett személynek.

Jelenleg 400 aktív határidővel rendelkező pályázatra lehet még jelentkezni. Ezek között építkezésekkel, nyomdai szolgáltatásokkal, orvosi felszerelésekkel, IT-szolgáltatásokkal kapcsolatos kiírásokat is találni.

A Józsefvárosi Önkormányzat által meghirdetett Irodatechnikai berendezések bérlése és az ezekhez kapcsolódó szoftverrel kapcsolatos pályázatra január 5-ig lehet ajánlatot tenni. Az ajánlattevőnek eredeti, különböző multifunkciós nyomtatókat kell biztosítania. A Szegedi Tudományegyetem laboratóriumi bútorzat tervezésére kivitelezésére és beépítésére írt ki pályázatot, amelynek a lejárati határideje 2017. január 10.

kozbeszerzes-online.hu adatbázisában megtalálhatóak a közbeszerzések részletes leírása és a dokumentáció beszerzésének feltételei. Az oldal rendelkezik 15 napos próbaverzióval, mely időszak alatt a pályázni vágyók megismerhetik a rendszert és annak hasznosságát. A kozbeszerzes-online.hu oldal közbeszerzések megfigyelésével foglalkozik, e-mailen értesíti a vállalatokat a pályázatokról, valamint cégre szabott keresőprogrammal rendelkezik.