szegyensszesen huszonkét település áll végrehajtási eljárás alatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyilvántartása szerint, köztük három fővárosi kerületi önkormányzat is - írta a Blikk.

A legtöbb önkormányzat a Blikktől értesült arról, hogy végrehajtás fenyegeti az adóhatóság részéről. Budapesten Terézváros, Pestszentlőrinc és Erzsébetváros az érintett, vidékről Abaújszántó, Bárna, Csécse, Csobánka, Detek, Gelse, Isaszeg, Mátraszőlős, Mátraterenye, Nagykeresztúr, Nézsa, Nógrádsipek, Nyírmeggyes, Páty, Pilis, Pilisvörösvár, Selyeb, Szentmártonkáta, Szirák, valamint Verseg - írta a lap.

Pilisvörösvárról kiderült, hogy egy 6600 forintos földnyilvántartási illeték miatt tették fel a települést a listára.  – Az ügyszámot visszakeresve ki tudtuk deríteni, hogy az illetéket már júliusban kifizettük. Mégis kaptunk erre egy végrehajtási díjat, amit most annak ellenére elutaltunk a NAV számlájára, hogy azt nem tartjuk jogosnak – mondta Gromon István polgármester, hozzátéve, hogy ezt visszakövetelik majd.

Hasonló ügy miatt került bajba Pesterzsébet is. Ott ráadásul az adóhivatal összekeverte az önkormányzat és a polgármesteri hivatal számláját.  – Nem kaptuk meg a földhivatal felszólítását a díj fizetéséről. Ezután tévesen a hivatal számlájáról inkasszózott a NAV, majd miután felülvizsgálatot kértem, jelezték, hogy az önkormányzattól is inkasszóznak majd, és feltehetően ezzel egyidejűleg felkerültünk a listára – mondta a Blikknek Szabados Ákos polgármester.

Terézvárost is földhivatali bejegyzés után tették fel a listára. – Szep­tember 2-án kaptunk értesítést a 6600 forintos tartozás miatt, amit 4-én befizettünk – jelezte a Blikknek a VI. kerületi önkormányzat.