grafikoHétmilliárd forinttal rövidíti meg a kormány jövőre az önkormányzatokat – állította a Hír TV-nek adott nyilatkozatában Gerstmár Ferenc.

Az LMP önkormányzati szakszóvivője emlékeztetett: a 2017-es költségvetésben egyharmadával csökken az idegenforgalmi adóhoz járó állami kiegészítés – az önkormányzatok ugyanakkor lehetőséget kapnak arra, hogy az emiatt kieső bevételeiket adóemeléssel kompenzálják. Az ellenzéki politikus szerint először a 2015-ös költségvetés vitájakor merült fel az állami támogatás csökkentése, akkor viszont három szakmai szervezet is tiltakozott ez ellen.

„A kormány 1,55 forint helyett csak 1 forintot ad majd az idegenforgalmi adó minden 1 forintjához, 7 milliárd forinttal rövidítve meg az önkormányzatokat. Ezzel párhuzamosan lehetővé válik az idegenforgalmi adó emelése. Az adóemelés negatív hatással lehet a belföldi turizmusra, az árdrágító hatása miatt, ha pedig nem emel adót az önkormányzat, a turizmus fejlesztéséhez rendelkezésre álló forrásai csökkennek le” – jelentette ki Gerstmár Ferenc önkormányzati szakszóvivő.