sesztak miklos01A kormány kész viselni az agglomerációs közlekedés költségeit 2016. január elsejétől – jelentette ki Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter Tarlós István főpolgármesterrel folytatott szombati egyeztetésén. Amíg a feladatot az állam helyett más végzi, addig az állam állja a jegybevétellel nem fedezett költségeket.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közleménye szerint a főpolgármester a szombati találkozón azt mondta, hogy amíg az állami átvétel nem történik meg, addig a főváros a költségek megtérítése mellett biztosítja az agglomerációs közlekedést. A tárgyalások végéig tehát a szolgáltatást az eddig megszokott rendben nyújtják.

A tárgyalások hamarosan folytatódnak – ígérik.

Tarlós István pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján előre mutatónak nevezte az agglomerációs tömegközlekedésről folytatott egyeztetéseket, és azt mondta: azt várja, hogy a megegyezés szülessen meg a Fővárosi Közgyűlés februári rendes ülése előtt. A főpolgármester kiemelte, hogy a jogszabályok szerint az agglomerációs közlekedés biztosítása állami feladat, vita csak az átvétel módjáról folyik.