kriza akos01Kriza Ákos, Miskolc 2014-ben újjáválasztott polgármestere rágalmazásért feljelentette Lakatos Miklós nyíregyházi vállalkozót, aki a múlt héten az N1 TV egyik videójában azt állította: a Fidesz 2014-es miskolci önkormányzati kampányában dolgozott másokkal együtt, és ezért „feketekasszából” fizettek nekik.

Rendkívüli sajtónyilatkozatot tett Kriza Ákos hétfőn a miskolci városházán – jelentette az MTI. „Súlyos vádakkal illetett egy nyíregyházi roma vállalkozó engem a 2014-es választási kampány kapcsán, és mivel engem és az önkormányzatot állította fókuszba, éppen ezért vizsgálatot rendeltem el a polgármesteri hivatalban” – mondta a polgármester, s azzal folytatta, hogy Lakatos Miklós a polgármesteri Facebook-oldalán 2014. július 26-án 19 óra 17 perckor bejelentkezett – mint ahogy ő is ezt állította –, „és az a kollégám, aki ezt az oldalt kezeli, azt a szokásos sablonválaszt adta neki, hogy mindenkinek válaszolunk, ez alól ő sem kivétel”.

Kriza Ákos azt állítja, hogy személyesen nem látta Lakatos Miklóst, nem találkozott, nem beszélgetett vele soha. Ebből következik, hogy sem ő, sem az önkormányzat nem volt, nincs is semmiféle jogviszonyban a vállalkozóval, akinek az állításai abszurdak, és „tejes mértékben” megdöbbentették őt. Azt is kijelentette, hogy „az önkormányzatnak nem volt, nincs, és nem is lesz polgármesterségem idején semmiféle feketekasszája, feketebőröndje”.

A belső vizsgálat néhány óra alatt kiderítette, hogy Lakatos Miklós nevű személy nem használta a miskolci önkormányzat tulajdonában lévő autót, az önkormányzat pénzt soha nem adott neki – folytatta Kriza Ákos. Az az is kiderült, hogy akkori kabinetvezető-helyettese, Kovács Zsolt - aki romaügyekkel, a romák munkába állásának segítésével is foglalkozott – a feladatkörével összefüggésben találkozhatott Lakatos Miklóssal az önkormányzat épületében.

A nyilatkozat elhangzása után az újságírók nem tehettek fel kérdéseket. A polgármester még megjegyezte, hogy „a politikai életbe notóriusan visszatérő személlyel állunk szemben”, aki korábban részt vett az MSZP-s Veres János és Csabai Lászlóné kampányában is. Jelen pillanatban három feljelentés van Lakatos Miklós ellen, hétfő reggel ő tette a negyediket, rágalmazásért – mondta.

Lakatos Miklós az Észak-Magyarország című lapnak kijelentette, hogy nincs félnivalója. A nyíregyházi vállalkozó a borsodi napilapban hétfőn megjelent nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy amit a videóban elmondott, az „szóról szóra igaz”, a bizonyítékait pedig letétbe helyezte ügyvédjénél.