monorÉvente több mint száztízmillió forint költségmegtakarítást eredményez az államnak a Pest Megyei Kormányhivatalban 2016 és 2018 között megvalósult energiahatékonysági fejlesztés. Az 1,44 milliárd forintos beruházás II. ütemének átadó ünnepségét Monoron tartották, ahol Pogácsás Tibor államtitkár, a térség országgyűlési képviselője, valamint Tarnai Richárd, Pest megyei kormánymegbízott adta át a projekt keretében megújult irattárat.

Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára ünnepi beszédében kiemelte, nagyon fontos, hogy az ügyfelek milyen minőségű hivatalok fogadják, majd rámutatott ennél még fontosabb az, hogy a betérőket milyen hozzáállással és szakértelemmel várják. Az állam, mint jó gazda – jelentette ki a térség országgyűlési képviselője – előteremti a szükséges forrásokat a fejlesztésekhez. Pogácsás Tibor hangsúlyozta, bízik benne, hogy az ügyfelek azzal az élménnyel távoznak majd ebből az épületből az ügyintézés után, hogy szakszerű, gyors és megfelelő kiszolgálást kaptak.

Tarnai Richárd, a Pest Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja elmondta, a beruházás több mint 110 millió forintos megtakarítást eredményez a fenntartásban, melyet az államigazgatási rezsicsökkentésre tudnak fordítani. A kormánymegbízott utalt a kampányidőszakra is. Vannak, akik a változás szót tűzték a zászlajuk, viszont változásra akkor van szükség a tanulóknál is – fogalmazott –, ha rossz az iskolai eredmény. Ha jó vagy kitűnő, akkor miért lenne szükség a változtatásra? – tette föl a kérdést Tarnai Richárd. A kormánymegbízott beszéde végén kiemelte: a monoriak gyarapodtak a településen is megvalósult energetikai beruházással. Az eseményen a beruházás átadását jelképező nemzeti színű szalagot Pogácsás Tibor államtitkár, Zsombok László Monor polgármestere, valamint Tarnai Richárd kormánymegbízott közösen vágták át.

A Pest Megyei Kormányhivatal a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program KEHOP-5.2.2 „Középületek kiemelt épületenergetikai fejlesztései” tárgyú felhívás keretében 1,440 milliárd Ft összegű vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert. 2016 és 2018 között összesen 23 megyei helyszín 26 kormányhivatali középületén végeztek a beruházás keretében energiahatékonysági fejlesztéseket. A korszerűsítés részeként elsősorban homlokzati és padlásfödém hőszigeteléseket, nyílászárócseréket, gépészeti felújításokat, valamint napelemek telepítését valósítottak meg.

A kormányhivatal kiemelt célja az energiatakarékos, megújuló energiaforrást hasznosító, a kor igényeit kielégítő épületek üzemeltetése. Ezt a célt szolgálják a támogatásból megvalósuló fejlesztések. A modernizáció révén az épületek hatékonyabb energiafelhasználásúvá válnak, jelentős anyagi és energia megtakarítást eredményezve így az intézménynek, valamint komfortosabb, modernebb környezetet biztosítva a hivatalok szolgáltatását igénybe vevőknek. A fejlesztés eredményeképpen jelentősen csökken a légkörbe jutó CO2 mennyisége.

A középületek energiahatékonysági fejlesztéseinek Pest megyei helyszínei:

• 2100 Gödöllő, Kotlán Sándor utca 3.
  • 1082 Budapest, Kisfaludy utca 9.
  • 2760 Nagykáta, Gyóni Géza utca 11.
  • 2100 Gödöllő, Haraszti út 2/a.
  • 2700 Cegléd, Dohány utca 31.
  • 2013 Pomáz, Szmolnica dűlő 059/16
  • 1072 Budapest, Nagydiófa utca 10-12.
  • 1141 Budapest, Komócsy utca 17.
  • 2100 Gödöllő, Ady Endre sétány 60.
  • 2760 Nagykáta, Dózsa György utca 9.
  • 2600 Vác, Külső Rádi út 25.
  • 2310 Szigetszentmiklós, Csepeli út 0180/6hrsz
  • 2100 Gödöllő, Kotlán Sándor utca 1.
  • 1211 Budapest, Nagyduna sor 210001 hrsz
  • 1117 Budapest, Karinthy Frigyes utca 3.
  • 2700 Cegléd, Kossuth tér 7.
  • 2200 Monor, Nemzetőr utca 21.
  • 2300 Ráckeve, Lacházi út 34.
  • 2600 Vác, Arató utca 20.
  • 2310 Szigetszentmiklós, Leshegyi dűlő 0192/34
  • 2000 Szentendre, Dunakanyar körút 1.
  • 2200 Monor, Deák Ferenc utca 4.
  • 2370 Dabas, Bartók Béla utca 52.

A Pest Megyei Kormányhivatal által megvalósítandó KEHOP-5.2.2-16-2016-00014 azonosító számú projekt forrását a Kohéziós Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

(Pest Megyei Kormányhivatal)