szabo zsolt01 nfmEgyedi támogatást kaphatnak az Európai Mobilitási Hét helyi eseményeihez az önkormányzatok, illetve önkormányzati tulajdonban álló szervezetek. A támogatást 2015. június 30-ától a keretösszeg kimerüléséig, de legkésőbb 2015. július 20-ig egyedi kérelemben igényelhetik.

Magyarország tizenegy éve rendezi meg az Európai Mobilitási Hét és Autómentes Napot szeptember 16. és 22. között. A programsorozat koordinátora, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium negyvenmillió forintos keretösszeggel segíti a települések környezettudatos, helyes és biztonságos közlekedést népszerűsítő, szemléletformáló programjainak szervezését. Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampányához tavaly 145 hazai település csatlakozott.

Szabó Zsolt fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkár elmondta: a minisztérium arra törekszik, hogy az ország minél több önkormányzatát be tudja vonni a kezdeményezésbe. A helyi programokkal a lehető legtöbb emberhez eljutva szemlélet- és gondolkodásmód-váltás a cél, több mozgásra, környezettudatosabb magatartásra van szükség - hangsúlyozta.

Az egyedi támogatási kérelem feltételei az Európai Mobilitási Hét kampányhoz való csatlakozás, az egyedi támogatási kérelem adatlap kitöltése, cégszerű aláírása és elektronikus benyújtása, az egyedi támogatási kérelmet aláíró személy aláírási címpéldányának vagy banki bejelentő kartonjának elektronikus benyújtása.

A támogatás részletes tájékoztató anyaga és a kitöltendő dokumentumok a www.emh.kormany.hu honlapon, a pályázatok fül alatt megtalálhatók.