adventivA III. Adventi vásárban a közfoglalkoztatás keretében előállított portékákat kínálják az önkormányzatok.A Csongrád Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya szervezésében megvalósuló program keretében Szegeden, a megye 6 járásának 24 települése mutatkozik be - tudatta az OrientPress Hírügynökséggel a Csongrád Megyei Kormányhivatal.

A közlemény szerint a kiállítás és vásár célja, hogy a nagyközönség is megismerhesse mindazokat az értékeket, amelyek a közfoglalkoztatás keretében létre jöttek Csongrád megyében. A rendezvény látogatói többek között lekvárt, tökmagolajat, gyógynövényt, fokhagymaport, ivóleveket, édesburgonyát, zöldségeket, seprűt, ruházati termékeket, szőnyeget, asztalterítőt, díszpárnát vásárolhatnak.

A rendezvényt Hoffmann Imre, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára és Juhász Tünde kormánymegbízott nyitja meg. A települési önkormányzatok – köztük a szeptemberi, Országos Közfoglalkoztatási Kiállításon, Budapesten is sikerrel bemutatkozó négy megyei település, Székkutas, Szentes, Ásotthalom és Kövegy – jellemzően a mezőgazdasági és helyi sajátosságokra épülő programok keretében megtermelt/előállított terményeikkel-termékeikkel mutatkoznak be a kiállításon.