hohelyA következő időszakban segítséget kíván nyújtani a segítő, támogató szervezetek által igazolhatóan egyedül élő, idős, mozgásában korlátozott vagy betegsége miatt fizikai segítségre szoruló pécsi lakosok számára az önkormányzat a téli munkák terén- jelentette be Páva Zsolt, Pécs polgármestere kedden.

A városvezető elmondta: Pécs az esetleges hóeltakarítási munkálatok elvégzésében, a járdák síkosság-mentesítésében, a szeméttárolók utcára való kihelyezésében, a tűzifa hasogatásában biztosítja ezt a segítséget közfoglalkoztatott dolgozók bevonásával.

Jelezte: akinek életkora vagy egészségi állapota miatt nehézséget okoz a lakóingatlana környezetében a fenti feladat elvégzése, az a Polgármesteri Hivatalban tudja előzetes igényét bejelenteni.

A bejelentést követően az arra rászorulók kérésének megfelelően a Biokom Nkft. koordinálásával a közfoglalkoztatott munkatársak a lehető legrövidebb időn belül gondoskodnak a feladatok elvégzéséről.

(Pécsi Újság)