delikorA másodfokú ítélet elmeszelte a kiadott környezetvédelmi engedélyt, ami nem foglalkozott se talajvízzel, se zajterheléssel, se madárvédelemmel, de még a beruházás alternatíváival sem. Egy kerületi képviselő szerint most időt nyertek, a civilek látják a fényt az alagút végén.

Győzelem! A Fővárosi Törvényszék hatályon kívül helyezte a Déli Körvasút környezetvédelmi engedélyét. Így lelkendezett a Facebookon csütörtökön Kreitler-Sas Máté, a XI. kerület LMP-s önkormányzati képviselője. Öröme annak szólt, hogy a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó cégek által bővítendő Ferencváros-Kelenföld vasútvonal engedélyével nem volt minden rendben, ahogy azt a környék nyugalmát féltő civilek is sejtették.

Korábbi cikkünkben írtunk az alapfelállásról. Eszerint a Budapesti Fejlesztési Központ és Vitézy Dávid álláspontja is az, hogy a jelenlegi 2 vágány helyett legyen 3-4 vágány, tehát mehessen át ezen a túlterhelt vonalon még több vonat. Ezáltal több zónázó szerelvényt lehetne beküldeni, a jobb elővárosi vonatközlekedés meg persze kevesebb autóst vonzana a fővárosba.

A környékbeliek és a 337,9 milliárd forintos beruházást ellenzők szerint azonban az is elég lenne, ha az ország legleterheltebb vasúti Duna-hídját kiváltanák délebbre egy új híddal és a kapcsolódó, Budapestet délről elkerülő vasúti gyűrűvel ( ez lenne a V0-s). Így nem kéne ennyit költeni erre Déli Körvasútra, a környékbelieknek nem kéne a hatalmas építkezés porát-zaját elviselni hosszú ideig, és nem kéne rengeteg fát kivágni.

A cikk itt folytatódik