Egy frissen zárult, 1,58 milliárd forintos beruházási programnak köszönhetően Igalban, Somogyjádon és Kaposváron korszerűbb lett a hulladékgazdálkodás.

Igalban és Somogyjádon hulladékudvar épült a lakosságnál keletkező hulladékok ingyenes átvételére – közölte a Kaposmenti Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás. A két létesítmény úgynevezett újrahasználati központként is funkcionál, vagyis bevihetők oda azok a feleslegessé vált használati eszközök és tárgyak, amelyek másoknak még értékesek, használhatók lehetnek.

Kaposváron a hulladékkezelő telepen fedett bálatároló létesült a szelektív válogatócsarnok mellett, és új hídmérleget helyeztek üzembe a telepen belüli mozgások és várakozási idők csökkentése érdekében. A projekt részeként tizenegy hulladékgyűjtő járművet, hét új munkagépet, a gyűjtőpontokról az üveghulladék elszállításához használható „görgős üveggyűjtő felépítményt” és több mint 1900 hulladékgyűjtő edényt vásároltak. A somogyi vármegyeszékhelyen emellett ötszáz kukatakaró rács kihelyezésével járultak hozzá az esztétikusabb városképhez.

A fejlesztésnek köszönhetően bővült a közszolgáltató járműparkjának informatikai eszköztára: az autókra távfelügyeleti, személyzetazonosító, adatbeviteli, és megjelenítő eszközöket, új fedélzeti szoftvereket telepítettek. Az információk feldolgozását, összegyűjtését több új adatgyűjtő és -tároló komponens, adatelemző eszköz és információs portál segíti.