deutsch tamas01Az országban elsőként Várpalotán adták át a megújult Digitális jólét program pontot a városi könyvtárban hétfőn. Az ország 1500 pontján várhatók a digitalizációt célzó hasonló fejlesztések, összesen ötmilliárd forint értékben.

Az év végéig megvalósuló programban digitális eszközöket adnak át, növelik az internet sávszélességét, a wifit is kiépítik, korábbi tudástárak újulnak meg és szakértő segítséget nyújtó mentorokat képeznek – mondta várpalotai sajtótájékoztatóján a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára, Kara Ákos.

A pályázatban eddig 845 nyertest hirdettek, a második ütem február 28-ig tart. Az államtitkár kifejtette: több digitális fejlesztési programot indítottak, amelyek összefüggnek egymással. Közülük az egyik legjelentősebb a szupergyors internetprogram, amelynek köszönhetően Veszprém megyében 54.141 helyen válik lehetővé a csatlakozás a gyors internethez. Az unióban is példaértékű a megvalósuló program, mely a polgárok életét jelentős mértékben meghatározza és átalakítja – jelentette ki, a Digitális jólét programért felelős miniszterelnöki biztos, Deutsch Tamás (képünkön).

A fejlesztések következtében átalakul az élet számos területe, egyebek mellett az oktatás, valamint az üzleti modellek., hangsúlyozva, hogy A Digitális jólét program nem csupán egy kormányprogram, hiszen a digitális ökoszisztémának számos szereplője van, köztük a magyar polgár – mutatott rá Deutsch. Közlése szerint nem lesz olyan ország az unióban, amely ezt a programot teljesíteni fogja 2018 végéig, hiszen minimumként a 30 megabit per szekundum sávszélesség elérését célozták meg, de ennek többszöröse is jellemző lesz majd.

Magyarországon működik a világ öt legjobb mobilinternet-hálózatának egyike – folytatta. Fontos döntés volt az internethasználat áfájának 17-18 százalékos csökkentését, másfél év alatt 72-ről 78 százalékra nőtt az internetezők száma Magyarországon, s az idén meghaladhatja majd a 79 százalékos uniós átlagot. A miniszterelnöki biztos arról is beszélt, hogy a digitális kompetenciafejlesztő programokra azért van szükség, mert az internettől az az érzés tartja távol az emberek többségét, hogy nem értenek annak használatához.

 

Hirdetés