agora szegedMásfél milliárd forintos kerettel meghirdették az Agóra pályázatot többfunkciós közösségi központok kialakítására a húszezer lakosúnál népesebb városok önkormányzatai számára.

A pályázat célja a térségi vonzáskörzettel bíró városok többfunkciós művelődési központjainak fejlesztése - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkársága. E központok működése nemcsak az adott település, hanem az egész régió közművelődésére kihat, minőségi programokat, szolgáltatási és módszertani segítséget nyújtanak a környező településeknek. A Széchenyi 2020 keretében megjelent konstrukcióban az intézmény infrastrukturális feltételeinek megteremtése, kialakítása támogatható (építés, bővítés, felszerelés: eszköz-, bútor, infokommunikációs és egyéb beszerzések).

Az elnyerhető támogatás összege pályázónként 350-685 millió forint.

A pályázat benyújtási határideje február 27.

Az Agóra program olyan többfunkciós intézmények létrehozását segíti, amelyek fontos szerepet töltenek be a közösségi művelődésben, a tanórán kívüli nem formális és informális tanulásban, az egész életen át tartó tanulásban, emellett számos programmal, rendezvénnyel is várják az érdeklődőket. Az Agóra központok költséghatékonyan működnek, hiszen összekapcsolják a köznevelési és közművelődési rendszereket, kialakítják az élethosszig tartó tanulás infrastrukturális hátterét, erősítik a közösségi és civil aktivitást is, ugyanakkor mérséklik az egyes térségek közötti fejlettségbeli különbségeket.

Az eddigi három Agóra pályázat 14 nyertes projektje közül kilencet már átadtak: Békéscsabán, Debrecenben, Győrben, Hódmezővásárhelyen, Kaposváron, Szegeden, Szekszárdon, Szolnokon és Tatabányán. További öt projekt folyamatban van: Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Szombathelyen, Veszprémben).

A pályázati felhívás és dokumentáció itt elérhető >>