Egyszerű többségi döntés is elég lesz ahhoz, hogy az önkormányzatok ingyenesen átadják víziközműveiket az államnak

Az erről szóló rendelet a Magyar Közlöny kedd esti számában jelent meg. A döntést azzal indokolta a kormány, hogy a több önkormányzat tulajdonában levő közművek átadása eddig nehézkesen haladt, mivel ahhoz az érintettek egyhangú jóváhagyása volt szükséges, így akár egyetlen önkormányzat is megakaszthatta a folyamatot. Az egyszerű többségi döntést lehetővé tevő kormányrendelet november elsején már hatályba is lépett – vette észre a hvg.hu.

A rendelet publikálásával egy időben mindazonáltal törvénymódosítási javaslatba is befoglalták az intézkedést (a rendelkezés a veszélyhelyzet miatt lehet elég), amely szintén kedd este jelent meg a Parlament honlapján.

A kormány 2022 nyarán kezdeményezte a veszteséges önkormányzati víziközművek átvételét. Elsősorban az ellenzéki önkormányzatok nem lelkesednek azért, hogy ingyen adják át az államnak vagyontárgyaikat.