Tüttő Kata szerint probléma, hogy a kormány megkötötte a víz árát a cégeknek is, így az összes szolgáltatónak ár alatt kell adnia a vizet. A főpolgármester-helyettes hangsúlyozta, azt a veszteséget, ami keletkezik az agglomerációs településeken, ahová Budapest vizet ad, a fővárosi vízdíjfizetők adják, ennek pedig ára van.

A tavalyi hőségben háromezren maradtak víz nélkül Solymáron. Hogy ez ne történhessen meg többé, a helyi állami és a fővárosi fenntartású vízműcég új vezetéket telepített, csakhogy az állami fenntartású Duna Menti Regionális Vízmű sokallja az új vezetéken vételezhető víz árát, így azon egy csepp sem folyik be jelenleg a településre. Menczer Tamás azt mondta, az új vezetékekben azért nincs víz, mert azok plusz vízmennyiséget szállítanak, de mivel nincs vízhiány, jelenleg nem üzemelnek. Solymár polgármestere abban bízik, hogy újabb vezetékek cseréje történik meg a  településen. Erre viszont aligha van lehetősége a vízközmű cégeknek, amelyek a rezsicsökkentés miatt veszteségesen működnek.

A cikk itt folytatódik