Nettó 576 forint lesz köbméterenként a fogyasztásarányos ivóvíz díja, illetve nettó 881 forint lesz a szennyvízelvezetés díja.

A Portfolio a Magyar Közlöny alapján írta meg az egységes vízdíj pontos összegét.

A nem lakossági fogyasztók számára nettó 576 forint lesz köbméterenként a fogyasztásarányos ivóvíz díja, illetve nettó 881 forint lesz a szennyvízelvezetés díja.

Ezek mellé bejön egy alapdíj is, amely az átfolyási átmérőtől függően az ivóvíz esetén havonta 841 forint és 609 ezer forint között, a szennyvíz esetén havi 1661 forint és 1 millió 204 ezer forint között szóródhat.

Egy másik rendelet azt is megszabta, hogy mely vízszolgáltatóknak mennyit kell egy új alaphoz negyedévente befizetniük, és melyek kaphatnak abból kompenzációt, illetve az alap kezelője mennyi pénzt fordíthat legfeljebb évente a víziközművek fenntartására.

A lap emlékeztet rá, hogy eddig akár 49-szeres különbség és több mint 900-féle vízdíj volt Magyarországon.

A legnagyobb összeget a Fővárosi Csatornázási Művek fizeti majd be, több mint hárommilliárd forintot, de a Fővárosi Vízművek Zrt.-től is várnak 709 millió forintot.