Minimum tartozáshoz kötik az önkormányzatok adósságrendezési eljárását.

Változik a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárása, miután a képviselők 135 igen, 41 nem és 9 tartózkodó szavazattal elfogadták az eljárással összefüggő törvények módosítását.

A módosító rendelkezés meghatározza a tartozás minimumösszegét, ami alatt az önkormányzat nem indíthat adósságrendezési eljárást.

Dukai Miklós, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára a javaslat általános vitájában mondott expozéjában azzal indokolta a módosítást, hogy a jogalkotó meg kívánja akadályozni, hogy csekély tartozások esetén indítsanak a helyi önkormányzatok önállóságát korlátozó, az adóssággal szemben aránytalan többletteherrel járó eljárást.

A törvény az eddigi, „pénzügyi gondnok” helyett bevezeti az „önkormányzati csődbiztos” terminológiát, és bővíti feladatkörét.

Az eljárás alatt kötelező a csődbiztos javaslata alapján a helyi önkormányzat vagyonelemeinek felülvizsgálata, a forgalomképes vagyon meghatározása, bővítve ezzel a helyi önkormányzat pénzügyi mozgásterét.

(MTI)