Az önkormányzatban már egyetlen ellenzője sem maradt a katódgyárnak, azok a képviselők már mind távoztak a testületből. A lakossági fórumot elhalasztották.

Júniusban ugyan határozatot hoztak arról, hogy augusztus végéig tájékoztatják a helyieket a településen épülő kínai katódgyárról, most mégis októberre tolnák ki a lakossági fórumot Ácson. Az önkormányzat szerint „még nem állnak rendelkezésükre a gyár építésével, működésével, technológiájával kapcsolatos ismeretek”.

„Ki hiszi azt el, hogy úgy döntöttek egy 520 milliárdos beruházásról, hogy azt sem tudják, milyen technológiát használnak majd?” – hitetlenkedik Lipka Zoltán, a Kiáll(t)unk Ácsért civil szerveződés vezetője, aki szerint az is nehezen hihető, hogy nem készültek tervek, hiszen a BAMO Technology Hungary Kft. már bemutatott látványterveket a sajtónak.

A cikk itt olvasható tovább