eautotPécs, Hódmezővásárhely, Szentendre után most Miskolcon is megszűnik a zöld rendszámos hibridek ingyenes parkolása, ráadásul a díjak is emelkedni fognak.

Augusztus elsejétől Miskolcon csak a tisztán elektromos autók parkolhatnak, regisztrációt követően, ingyenesen - írja a Villanyautósok oldal.

A parkolási díjak emelkednek is augusztustól a városban, a zöld zónában a jelenlegi 400 Ft/óra díj 440 forintra, a sárga zónában 220 forintról 260 forintra nő. A kék zónát átsorolják a sárgába, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az eddig 150 Ft/óra díj 260 forintra növekszik.

A korábban általános gyakorlat, miszerint ingyenes a parkolás a zöld rendszámos hibrideknek, egyre több városban szűnik meg.