A fejlesztéspolitikát új területi dimenzióval lehet megerősíteni azzal, hogy az önkormányzatok január elsejétől átkerülnek a Belügyminisztériumtól az újonnan megalakuló Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériumhoz – mondta Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter az InfoRádióban.

2024. január elsejétől az önkormányzati terület a Belügyminisztériumtól átkerül az újonnan létrehozott Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériumhoz. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter az InfoRádióban arról beszélt, hogy az átalakítás célja az, hogy az eddig is nagyon sikeres magyar fejlesztéspolitikát, amelynek egyes iparági fejlesztései révén például ma már Északkelet-Magyarországon is nagyon komoly növekedési pólusok jelentek meg, a jövőben a területi dimenzióval lehessen megerősíteni.

A cikk nem ért véget, itt olvasható tovább