Az előző, 2019-es önkormányzati választáshoz képest hét, egyébként perifériás elhelyezkedésű magyar város lakossága csökkent tízezer fő alá, ami a választási rendszerre is kihat. Négy, a központi régiókban lévő városban éppen fordított a helyzet.

A legutóbbi, 2022-es népszámlálás alkalmával a megyék között a legrosszabb eredményt Békés érte el, ahol az 1949 óta fokozatosan csökkenő népesség mellett is a legnagyobb népességfogyást mérték a 2011-es cenzushoz képest az országos összevetésben. A sok gonddal és az elmaradottsággal küzdő térség lélekszáma az alacsony bázisszám ellenére ebben a 11 esztendőben közel 13 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy az éves lakosságszám-csökkenés meghaladta az 1 százalékot.

A teljes cikket itt olvashatják