Szekszárdon – ahol a sok kavarás után csak a helyettesek maradtak pozícióban – a Fidesz-kormány által módosított választási törvény miatt nem lehet időközi választást kiírni.

A 2023-as év helyi politikai viharaiban áldozatul estek a szekszárdi önkormányzat vezetői, miután a képviselő-testület májusban leváltotta posztjáról a fideszes Ács Rezső polgármestert, aki ezt megelőzően kirúgta a jegyzőt. Ilyen eset ritkán fordul elő a hazai önkormányzatok világában, és ez ráadásul egybeesett a választási eljárási szabályok módosításával. A parlament kormányoldali többsége olyan változtatásokat fogadott el, amelyek korlátozták az időközi választások kiírásának lehetőségét. A május 26-án hatályba lépett rendelkezések értelmében a következő önkormányzati választásig, vagyis 2024 júniusáig már nem lehet helyi önkormányzati választást tartani.

A teljes írás itt olvasható