2024 elejére ígérték, de még mindig nincs konkrét dátum. Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója is csak annyit mondott, úgy véli, idén megtörténik az átállás.

„Jelenleg nincs gyerek-alapellátási ügyelet a fővárosban” – jelentette ki egy, az Indexnek adott interjújában Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója. Szerinte ezért a szülők többnyire a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetbe viszik a gyerekeiket, és a kórház emiatt az egyéb sürgős feladatai mellett napi szinten 200-300-as betegszámot lát el.

Mindezt azért tartotta fontosnak Csató elmondani, mert küszöbön áll a főváros átállítása az új ügyeleti rendszerbe, amit mostanra mind a 19 vármegyében bevezettek. A főigazgató arról is beszélt, hogy Budapesten az önkormányzatok „működtetnek valamiféle ellátást”, gyakran csak összevontan, és olyan is előfordul, hogy az ügyeleten nincs orvos.

A cikk itt olvasható tovább