A 700 milliárd forintos infrastruktúra-fejlesztés következtében akár ötvenezerrel emelkedhet a város és az agglomeráció lélekszáma.

Lázár János építési és beruházási miniszter kedden közölte, hogy a kormány Debrecent a Kelet-Kárpát-Medence fővárosává és gazdasági központjává akarja fejleszteni, és ennek érdekében bejelentett egy 700 milliárd forintos infrastruktúra-fejlesztést is a városban – a már ismert gyárfejlesztések mellett. Ezzel kapcsolatban Papp László, Debrecen polgármestere az ATV Start című műsorában elmondta: 160 milliárd forint az értéke a már megkötött és folyamatban lévő támogatási szerződéseknek. Az ezek által indukált további fejlesztések összértéke meghaladta a 330 milliárd forintot. A 700 milliárdos fejlesztés, amelyről Lázár János beszélt, egy távlatosabb elképzelést tükröz, amelyben már benne vannak a következő évekre tervezett fejlesztések is.

A cikk itt folytatódik