szalay ferenc01Félmilliárd forinttal támogatja a gyermekétkeztetést Szolnokon a helyi önkormányzat és az állam az idén, naponta összesen háromezer gyermek és családja kap ily módon segítséget - közölte a város polgármestere.

A bölcsődések, óvodások és iskolások tízóraija, ebédje és uzsonnája összesen 905 millió forintba kerül, ennek az összegnek a családok valamivel több, mint a harmadát fizetik. A fennmaradó költségekhez az állam gyermekétkeztetési támogatás címén több mint 440 millió forinttal járul hozzá, míg az önkormányzat 105 millió forintot biztosít – ismertette a számokat Szalay Ferenc polgármester. Naponta 1565 gyermek étkezik ingyen, további 1534 gyerek féláron ebédelhet Szolnokon, így a naponta étkező körülbelül kilencezer gyermek egyharmada részesül támogatásban.

Szolnokon nincs olyan gyermek, aki nem jut meleg ételhez, ez akkor is igaz, ha esetleg a szülei tartoznak a térítési díjjal - hangsúlyozta Szalay Ferenc. Hozzáfűzte, hogy a legszegényebb gyermekek nyáron is térítésmentesen kapnak napi egyszeri meleg ételt az önkormányzattól.

Az önkormányzat szociális bizottságának elnöke, Tasnádi Zoltán elmondta az MTI-nek: az étkezési támogatás mellett egyedi térítési díjtámogatásban 78 család részesült Szolnokon tavaly. Ilyen támogatás állapítható meg annak a szolnoki lakóhellyel rendelkező gyermeknek az esetében, akinek a családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 150 százalékát. A támogatás összege az étkezés térítési díjának 50 vagy 25 százaléka lehet, a család jövedelmi viszonyaitól függően.