idos0Az esélyegyenlőségi programot majdnem mindegyik település elkészíti, máskülönben nem kaphat pályázati támogatást. A többi azonban már az önkormányzatok tisztességén múlik.

Az lesz a legjobb, ha erről inkább nem mondok semmit – hárította el a nyilatkozatot egy szociális ügyekkel foglalkozó szakértő, aki ehhez név nélkül is csak annyit tett hozzá, hogy „kevés értelmét látja” a helyi esélyegyenlőségi programoknak.

Berki Judit, a Nógrád megyei Bátonyterenyén élő szociálpolitikus szerint azonban ennél árnyaltabb a kép: „Nagyon vegyesek a tapasztalataim. Jó és rossz példák is vannak”.

A helyi esélyegyenlőségi program (HEP) elvileg fontos szerepet tölt be egy település életében. Minden önkormányzatnak kötelező ilyen programot kidolgozni és ötévente megújítani, ellenkező esetben kizárja magát az állami és uniós pályázatokból.

Ennek megfelelően a HEP elkészítése ügyében a települések figyelemre méltó buzgóságot mutatnak. Jelenleg a 3177 hazai település (3154 helység és 23 fővárosi kerület) 98,6 százaléka, azaz 3133 önkormányzat rendelkezik érvényes helyi esélyegyenlőségi programmal – tájékoztatta lapunkat a témáért felelős Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF), az Emberi Erőforrások Minisztériuma háttérintézménye.

A cikk itt folytatódik

Hirdetés