agota„Közigazgatás közelebbről”: ez az elnevezése annak a programnak, amelyet Európai Uniós forrás felhasználásával valósít meg Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Csongrád Megyei Kormányhivatal és az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület konzorciuma. Az ÁROP 1.A.6-2013-2013-0066 jelű – nyertes pályázat jóvoltából az ÁGOTA-tábor lakói kapnak betekintést a közigazgatás világába.

A januárjában indult húszmilliós projekt célja az, hogy erősítse az államigazgatás egyszerű, hatékony és ügyfélbarát jellegét. A projektben résztvevő közigazgatási szervek erősítik kapcsolataikat a területükön működő civil szervezetekkel: vagy új, konkrét együttműködéseket alakítanak ki, vagy a már meglévőket fűzik szorosabbra, intézményesítik. Ennek keretében nyílt Fogyasztóvédelmi Tanácsadó Iroda tavasszal Hódmezővásárhelyen, a Városházán és Szegeden a Nagyáruházban, de ezt a célt szolgálják azok a játékos, ismeretterjesztő előadások is, amelyeken keresztül az ÁGOTA-tábor résztvevői a Csongrád Megyei Kormányhivatal szakigazgatási szerveinek munkájával ismerkedhetnek. A Közlekedési Felügyelőség, a Népegészségügyi Szakigazgatási Szerv, a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség, a Munkaügyi Központ, valamint a Szociális és Gyámhivatal munkatársai – bekapcsolódva a tábor programjába – július 23-án, szerdán tartanak előadásokat a Gyík utcában. A kisebbek például a közlekedésbiztonsággal foglalkozhatnak, és KRESZ-tesztet tölthetnek ki, a gyámhivatali kérdésekről a Hamupipőke mese sajátos feldolgozása által fognak beszélgetni. A hivatal egészségfejlesztő munkatársai a dohányzás egészségkárosító következményeit mutatják be nekik, a Fogyasztóvédelem jóvoltából pedig a helyes vásárlói szokásokról tájékozódhatnak a gyerekek a Laboratóriumi Nyílt Nap (Mechanikai és Villamos Laboratórium, valamint az Élelmiszer Vegyipari Laboratórium munkatársai részvételével) illetve az Okoskosár program jóvoltából. A nagyobbak önismereti tréningen vehetnek részt, önéletrajzírást tanulnak, és munkavállalási tanácsadást tartanak számukra. Amely táborlakó minden szakigazgatási szerv programján részt vesz, Tiszteletbeli Ügyféllé válik.

(szegedma.hu)