gyorgyistvan2017. január elsejétől egy korábbi kormányzati döntés értelmében 12 háttérintézmény került beolvasztásra Budapest Főváros Kormányhivatalába. Az integrációval közel ezer fővel bővült a hivatal állománya, s bár a kormány előírta, hogy a korábban feladatokat ellátó integrálódott intézmények létszámának 80 százaléka kerülhet át a kormányhivatalhoz, ez várhatóan nem jelent majd elbocsátásokat – jelentette ki a kormánymegbízott.

A Rádió Orientnek adott interjújában György István elmondta, a háttérintézmények beolvasztásával a korábbi 4710 helyett ma már 5662-en látják el a megnövekedett feladatokat a fővárosi kormányhivatal munkatársai. „Az integráció célja az volt, hogy megyénként legyen egy olyan nagy hivatal, ahol szinte az összes fellelhető feladatot el lehet intézni” – mondta a kormánymegbízott. Hozzátette: a területi közigazgatás átrendeződése, az új szervezeti struktúra kialakítása révén magasabb színvonalon lesznek képesek kiszolgálni az állampolgárokat.

Mint azt a kormánymegbízott kiemelte, bár a korábbi kormányhatározat értelmében az integrálódott intézmények létszámának csupán 80 százaléka kerülhet át a kormányhivatalhoz, – ami elméletben egy 20 százalékos bértömegcsökkenést jelent – ez a gyakorlatban a fluktuációnak és a nyugdíjba vonulók számának köszönhetően várhatóan nem jelent majd elbocsátásokat. „Jelenleg 7-8 fővel vagyunk többen az előírtnál, de várhatóan két hónapon belül az említett okok következtében a munkavállalók száma az engedélyezett kereten belül lesz, ezért nem kell majd senkit sem elküldeni” – hívta fel a figyelmet György István.