kover laszloA települések érdekeit szolgáló forráselosztó szerepet fog betölteni a megyei közgyűlés a jövőben - közölte az országgyűlés elnöke a Zala Megyei Közgyűlés alakuló ülésén. Ez egy kitaposatlan út, nem lehet előre tudni, hogyan fog alakulni, de ezzel a funkcióváltással a megye jelentősége várhatóan növekedni fog.

A megyei képviselők olyan pénzek felhasználásáról döntenek majd, amelyek a kisebb települések jövője szempontjából meghatározóak lesznek - jelezte Kövér László házelnök. Arról is beszélt, hogy az országgyűlés elnökének a jelenléte a központi kormányzat és a helyi önkormányzatok együttműködését is szimbolizálja. A következő öt évben a munkát nem a párthovatartozás, hanem a kompromisszumkészség, az együttműködésre való törekvés határozza meg, amely a térségben élő emberek boldogulását segíti elő - mondta.

Kövér László kiemelte: a magyar önkormányzati rendszer, „minden menet közben történt válság, változtatás ellenére, a rendszerváltoztatás egyik legjobb, legsikeresebb alkotása volt”. A választási kampány végeztével, az új ciklus kezdetekor kifejezésre kell juttatni azt a tiszteletet és megbecsülést, amit minden önkormányzati képviselő kiérdemel - tette hozzá az országgyűlés elnöke.

A Zala Megyei Közgyűlés elnökévé titkos szavazással Pál Attilát (Fidesz-KDNP) választották, aki az előző ciklusban a közgyűlés alelnöke volt. Az új elnök beszédében először a választópolgároknak mondott köszönetet a voksoláson való részvételért. Reményét fejezte ki, hogy az következő öt évben a közgyűlés együttműködve, egymást tiszteletben tartva, pártharcok nélkül tud Zala fejlődése érdekében dolgozni, majd úgy fogalmazott, hogy "minden és mindenki együtt van ahhoz", hogy egy fejlett, erős megyét építsenek Zalában.

A 15 tagú testületben négy jelölőszervezet képviselteti magát: a Fidesz-KDNP-nek kilenc, a Jobbiknak négy, a Demokratikus Koalíciónak és az MSZP-nek egy-egy képviselője van. A közgyűlés főállású alelnöknek Pácsonyi Imrét választotta, aki nem tagja a közgyűlésnek, társadalmi alelnök pedig a Fidesz-KDNP-s Bene Csaba lett.