Szegeden eggyel kevesebb egyéni választókerület lesz jövőre, miután 160 ezer alá csökkent a lakosság száma.

Eggyel kevesebb képviselő ülhet tehát a választás után a testületben, az eddigi húsz helyett jövő júniusban csak tizenkilenc képviselő jut egyéni választókerületből mandátumhoz.

Az önkormányzati választókerületek határainak meghúzása eddig a nyilvánosságban kevesebb figyelmet kapott, holott komoly befolyással lehet a végeredményre. A jövő júniusi önkormányzati választás előtt több fővárosi kerületben és vidéki városban újra kell rajzolni a választókerületeket, mert jelentősen csökkent a lakosság száma. Az új kerületi beosztások ellen törvényes kifogást a kihirdetéstől számított 15 napon belül lehet tenni, amellyel például a Kutyapárt Szombathelyen élt is, de Győrben is érdekesen húzták meg a kerületek határait.

A teljes cikk itt olvasható