trocsanyi laszlo01Az Igazságügyi Minisztérium szeptember 2-ára, péntekre hívta egyeztetésre a pártok frakcióit, hogy áttekintsék az önálló közigazgatási bíráskodás újbóli szabályozását. Az önálló közigazgatási bíráskodás megteremtése a rendszerváltás elmaradt adóssága - áll az minisztérium közleményében.

A szaktárca az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében kiemelte, a kormány célja, hogy a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően olyan professzionálisan működő, a Kúria alatt elhelyezkedő közigazgatási felsőbíróság jöjjön létre, amely a végrehajtó hatalmat kellő hatékonysággal ellenőrizni tudja, és biztosítja a jogbiztonság érdekében az egységes és magas színvonalú joggyakorlatot.

Trócsányi László miniszter (képünkön) már az Országgyűlés igazságügyi bizottsága előtti 2014. június 3-i miniszterjelölti meghallgatásán célként jelölte meg a közigazgatási bíráskodás újraszabályozását. A közigazgatási perrend létrehozása céljából az IM kodifikációs nagybizottságot hozott létre, amelyben valamennyi jogászi hivatásrend képviseltette magát. A közigazgatási perrendben szereplő közigazgatási felsőbíróság létrehozása érdekében a bírósági szervezeti törvények módosítása is szükséges - írták.

Kovács Zoltán kormányszóvivő kedden jelentette be, hogy a stratégiai kabinet elfogadta az Igazságügyi Minisztérium előterjesztését a közigazgatási perrendtartás bevezetéséről, ami ellen csütörtökön több ellenzéki párt, a DK, a PM és az MLP is tiltakozott. Az MSZP sem támogatja a Közigazgatási Bíróság létrehozását, úgy vélik, a Közigazgatási Bírósággal a Fidesz az állami szervek számonkérhetőségét akadályozná meg, a törvényjavaslattal az egyetlen olyan hatalmi ágat, a független igazságszolgáltatást szeretné kiiktatni, amelyet még nem tudott teljes egészében elfoglalni.

Hirdetés