A városfejlődés 20 éve az EU-ban – ezzel a címmel szervez szakmai konferenciát a a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériummal, valamint az MKT-val közösen a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) 2024. május 7-én, kedden 10 órától a Gödöllői Királyi Kastélyban.

A bevezető előadásokat Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter; Gémesi György, Gödöllő polgármestere, a MÖSZ elnöke; Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere és Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere tartják.

Az ezt követő kerekasztal-beszélgetés résztvevői: Hegedüs Éva, a GRÁNIT Bank Zrt. elnök-vezérigazgatója, az MKT főtitkára; Salamin Géza, a Magyar Urbanisztikai Társaság elnöke; Szabó István, a HUN-REN vezérigazgató-helyettese, az MKT Innovációs Szakosztályának elnöke és Szirmai Viktória Széchenyi-díjas szociológus. A beszélgetést Baráth Etele, volt Európa-ügyi miniszter, az MKT Fejlesztéspolitikai Szakosztályának elnöke moderálja.

A konferencia élőben követhető lesz a MÖSZ Facebook-oldalán.