szhely1Nemény András, Szombathely polgármestere az önkormányzat saját oltópontok kialakítására vonatkozó terveinek múlt heti ismertetése után új videóval jelentkezett.

Az aktuális koronavírus-helyzetről és a szombathelyi oltópontok kijelöléséről tartott élő tájékoztatót Szombathely polgármestere. A videóban kitért arra, hogy jelenleg két úton szervezik meg az oltásokat idehaza: központilag a nagyobb oltópontokon és a háziorvosokon keresztül. Ez utóbbiakért az önkormányzat felel, hiszen a háziorvosok az önkormányzatokkal kötnek szerződést. Ezért Szombathely városa a tervek szerint ezen a ponton lépne be a folyamatba és segítené az orvosokat a tevékenységük ellátásában.

Nemény András polgármester szerint az önkormányzatnak is van lehetősége arra, hogy tegyen a minél nagyobb átoltottság érdekében. Az önkormányzat kikérte a háziorvosok véleményét, akik azt mondták:

<li "=""">Az egyéb teendők mellett, rendelés ideje alatt nem tudnak tömeges oltásokat lebonyolítani (olyan mértékű a lakosság tájékozódási igénye, rengetegen telefonálnak).
  • Így naponta 15 oltást tudnak elvégezni úgy, hogy közben az adminisztráció és a regisztráció is az ő feladatuk.
  • Ha bejön a tömeges oltás, akkor legalább 50 oltást kellene beadniuk naponta háziorvosonként.
  • Ezt csak úgy tudnák teljesíteni, ha rendelési időn kívüli oltópontokat, oltóhelyeket jelölne ki az önkormányzat. Ezzel kapcsolatban a város a kormányhivatalhoz fordult, ahonnan pozitív választ kaptak, vagyis engedélyt az oltópontok kijelölésére.
  • Cél, hogy ezeket könnyedén meg lehessen közelíteni, könnyen lehessen parkolni.

A cikk itt folytatódik »