dugoMár a koronavírus-járvány idején is drasztikusan változott a városi közlekedés mindenhol a világon, a nagy kérdés az, hogy mi marad meg és mi változik a pandémia lecsengésével. Rettegnek-e majd a tömegközlekedéstől az emberek? Még több gépkocsi lesz, vagy teret nyer a kerékpár? Szakértők szerint Budapest hatalmas lehetőség előtt áll, ha élhetőbb szeretne lenni, de nagyot is bukhat.

Budapesten a koronavírus-járvány előtt elképzelhetetlen kerékpáros fejlesztésekkel találkozhattak az Üllői úton vagy a Nagykörúton közlekedők, a főváros pedig új közlekedésbiztonsági és forgalomcsillapítási tervvel készül a járvány utáni időszakra. A magyar főváros nincs egyedül.

A kijárási korlátozások miatt a Spiegel adatai szerint a világ minden nagyvárosában drasztikusan lecsökkent a gépjárműforgalom, és ezt az áldásos hatások (balesetek, valamint a lég- és zajszennyezés csökkenése) érdekében sok helyen megpróbálják kihasználni.

A cikk itt folytatódik