vakc20 ezer forinttal támogatja a Józsefvárosi Önkormányzat a rászoruló, oltást igénylőket, és 150 ezer forintot is nyerhetnek sorsolás útján, ha december végéig beoltatják magukat.

Korábban 10 ezer forinttal támogatta a Józsefvárosi Önkormányzat azokat a rászorulókat, akik beoltatják magukat a koronavírus ellen. Most, a 4. hullám során megduplázzák ezt az összeget, és már 20 ezer forint támogatást adnak a rászoruló oltakozóknak. Kérvényezni kell az összeget egy formanyomtatvány kitöltésével.

A támogatás feltétele, hogy a kérvényező családjában minden nagykorú személynek kell oltással rendelkeznie (kivéve, ha orvosi igazolása van arról, hogy nem oltható).

Mindemellett egy nyereményjátékot is hirdetett az önkormányzat a támogatottaknak, melyről a polgármester, Pikó András is hírt adott a Facebook oldalán. 150 ezer forintot nyerhet sorsolás során az az 5 támogatott, akik 2021. december végéig beoltatja magát.