virusvA tesztelés önkéntes alapú, és a költségekbe „csak” beszáll az önkormányzat, viszont „házhoz mennek” a tesztelők. A helyiek a piaci árnál jóval oclsóbban tudhatják meg, hogy termelt-e már ellenanyagot a szervezetük a koronavírus-fertőzés kórokozója ellen. Az időseknek segítő önkénteseket és a városi dolgozókat ingyen tesztelik a Pécs melletti Kozármislenyben.

Valószínűleg nem lesz 100%-os tesztelés, de ha mégis mindenki, minden felnőtt lakos vállalná, az önkormányzat akkor is biztosítja mindenkinek a támogatott koronavírus-tesztelést, ennek tehát nem lesz a város részéről anyagi gátja, közölte a Szabad Pécs érdeklődésére Bíró Károly, Kozármisleny független polgármestere. A felajánlás tehát egy nem ingyenes, de  kedvezményes árú lehetőség.

Kozármisleny független polgármestere arra számít, hogy ha nem is az összes, azaz esetükben mintegy 5000 fő 18 év feletti lakos, de akár 2000 főnél is többen vállalhatják majd a tesztelés procedúráját és annak a lakosokra eső díját.

A cikk itt folytatódik