Az igazságügyi miniszter friss rendelete alapján új szabályozás lép életbe az Európai Parlament tagjainak, a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint a nemzetiségi önkormányzati képviselők választásainak költségeiről. A kormány részletesen meghatározná, hogy idén mennyit szánnak anyagi kiadásokra, valamint mennyi pénzt kaphatnak a helyi választási irodák képviselői.

A most társadalmi egyeztetésre adott előterjesztés tisztázza, hogy a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elsődlegesen felelős a választások fedezetének biztosításáért, és pénzügyi feladat- és költségtervet készít. A helyi választási irodák, az országgyűlési egyéni választókerületi választási irodák, valamint a területi és fővárosi választási irodák felelősek a választások pénzügyi lebonyolításáért és ellenőrzéséért.

A cikk itt folytatódik