margitsziget1Több mint százmillió forintból kamerarendszert terveznek kiépíteni a Margitszigeten, a futókört 35 kamerával figyelnék meg, a Fővárosi Közgyűlés egyhangúlag hagyta jóvá az erről szóló pályázat benyújtását. Kaposvár önkormányzata az idén 144 millió forintot fordít a város közbiztonságának megerősítésére, ebből térfigyelő, illetve több utcában sebességmérő kamerákat helyeznek ki, összesen 146-ot.

A margitszigeti beruházáshoz szükséges teljes tervezett összeg, 106,9 millió forint támogatásként a központi költségvetésből igényelhető, így a fővárosi önkormányzatnak nem szükséges önerőt felmutatnia. Kaposvár 130 millió forint támogatási igényt nyújtott be a Belügyminisztérium által kiírt pályázaton.

A margitszigeti tervek szerint a videofelügyeleti rendszer feladata a felújítandó szigeti futókör, valamint a sziget belsejében lévő egyes területek megfigyelése oszlopokra telepített, nagy felbontású, éjjel-nappal működő vandálbiztos kamerákkal. A futókörben 35, míg a Margitsziget belsejében 42 kamerát terveznek elhelyezni. A megfigyelés a Fővárosi Rendészeti Igazgatóság diszpécserhelyiségében történik majd a tervek szerint. Hosszú távú cél egy segélyhívó rendszer kiépítése a Margitszigeten.

A kaposvári önkormányzat két motort is vásárol a rendőrségnek, a polgárőrség éves támogatását pedig egymillió forinttal megemelik: ebből távcsövet, felszerelést, üzemanyagot vásárolhatnak, valamint a közterület-felügyelők létszámát is növelik – közölte Szita Károly polgármester. Mindettől azt várják, hogy hatékonyabb védelmet adjanak azokkal szemben, "akik az együttélés írott és íratlan szabályait megszegik, akik számára a rend nem érték" - fogalmazott.

A kamerákat a nap 24 órájában folyamatosan figyelik, e mellett egy belső átcsoportosításnak köszönhetően 30 közterületi járőrrel az utcai járőrszolgálatot is megerősítették. Piros Attila megyei rendőrfőkapitány szerint a kameráknak köszönhetően egy példaértékű biztonsági zóna és lényegesen magasabb szintű közbiztonság alakul ki a városban.