torokbTöbb mint 1,2 milliárd forintból a napokban elkezdődik az új városközpont építése a Pest megyei Törökbálinton. Először egy modern városháza és a környezete épül meg, de később szeretnének egy parkot kialakítani a szomszédságában.

– Ha az új városháza jövő nyárra elkészül, akkor sokunk álma valósul meg. Az előző képviselő-testületek mindegyike szerette volna elkezdeni ezt a beruházást, de mindig voltak fontosabb feladatok. Korábban óvodát, utakat és közműveket kellett építeni, de most végre elkezdődhet az új városháza fejlesztése – jelentette ki tegnap a Pest megyei Törökbálint polgármestere a beruházási szerződés ünnepélyes aláírása előtt. Elek Sándor hozzátette: az új intézményben postahivatal és kormányablak is működik majd – utóbbira ígéretet kaptak a Miniszterelnökségtől.

Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára, a választókerület országgyűlési képviselője a beruházással kapcsolatban azt emelte ki: látja, hogy mekkora a kihívás és a feladat, de érzékeli a törökbálintiak elszántságát és erejét is.

Rámutatott a fejlesztés mögött meghúzódó egységre is, hiszen – mint fogalmazott – Törökbálint vezetése a helyi polgárok egyetértésével viszi véghez ezt a beruházást. – Minden támogatást megadok ahhoz, hogy a kormányablak a lehető legszélesebb szolgáltatási körrel idekerüljön. Ha valami probléma merül fel, rám számíthatnak – hangsúlyozta Aradszki András.

Ezután Elek Sándor polgármester és a kivitelező cég vezetői aláírták a szerződést, majd Aradszki Andrással együtt a leendő városháza helyén elhelyezték az alapkövet. Az időkapszulába többek között egy törökbálinti képeslapot, a polgármester névjegykártyáját, a fejlesztésről szóló képviselő-testületi határozatot, valamint helyi újságokat és országos napilapokat tettek.
Az 1,268 milliárd forintból megvalósuló fejlesztés a napokban kezdődik, és várhatóan egy év alatt készül el.

Elek Sándor lapunk kérdésére közölte, hogy a városháza a településközpont fejlesztésének első lépése, tervezik, hogy az épület mögött egy nagy zöld parkot alakítanak ki, ehhez vásároltak területeket telekvégekből. Építenének még egy nagy parkolót is, amely kiszolgálhatná az új városházát, az iskolát és a művelődési házat is. – Olyan közösségi teret szeretnénk kialakítani, ahol mindenki jól érzi magát, és amelyik illik Törökbálint kertvárosi hangulatához – tette hozzá Elek Sándor.

(Magyar Idők)